FB

Konkurs
dla uczniów

konkurs dla uczniów

Zadanie dla uczniów

W konkursie indywidualnym uczniowie mają do wyboru dwa zadania. Oba polegają na przygotowaniu pracy na temat „Mój przepis na zdrowie i dobre samopoczucie”. Czym więc się różnią? Sposobem przekazania tej wiedzy.

Wszyscy, którzy kochają malować, rysować, szkicować, wyklejać czy rzeźbić mogą pokazać nam, jak na co dzień dbają o swoje ciało, przygotowując pracę plastyczną wykonaną w dowolnej technice.

Ci zaś, którzy chętniej łączą słowa niż kolory, mogą wybrać drugi z konkursów, w ramach którego należy przygotować pracę literacką na ten sam temat.

W obu przypadkach trzeba wykazać się pomysłowością – w kreatywny sposób pokażcie nam, jak to robicie, że na każdego dnia jesteście wulkanami kipiącej energii. Z niecierpliwością czekamy na Wasze zgłoszenia!

Zasady

Każdy z zarejestrowanych w konkursie uczniów, oprócz tego, że pomaga swojej szkole w walce o nagrody, może wziąć udział w konkursie indywidualnym.

Aby zawalczyć o tablety, uczniowie mogą wziąć udział w jednym z dwóch konkursów – plastycznym lub literackim. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć poniżej, w akapicie Zadanie konkursowe dla uczniów.

Aby zawalczyć o nagrody indywidualne (i dodatkowe punkty dla swojej szkoły), uczniowie powinni przystąpić do dodatkowego konkursu. Do wyboru mają tu dwa zadania:

Zadanie I – Przygotowanie pracy plastycznej na temat „Mój przepis na zdrowie i dobre samopoczucie”

Rodzice zupełnie za Tobą nie nadążają, wszędzie Cię pełno, a swoją energią możesz zasilić niejedno sporej wielkości miasto? A może nie imają się Ciebie żadne choroby, a babcia zawsze właśnie Ciebie podpytuje o przepisy na zdrowe i pyszne posiłki? Jeśli tak, możesz uczynić sporo dobrego! Czym prędzej łap za przybory plastyczne, aby jak najwięcej osób poznało Twoje sposoby na zdrowe i radosne życie.

Praca może zostać wykonana w dowolnej technice plastycznej – rzeźba, rysunek, malunek, kostium, szkic, rysunek węglem itp. Tworząc swoje dzieło wykaż się kreatywnością i pamiętaj, że za ciekawy tytuł przyznajemy dodatkowe punkty!

Zadanie 2 – Przygotowanie pracy literackiej pod tytułem
„Mój przepis na zdrowie i dobre samopoczucie”

Częściej wybierasz jabłka niż żelki, w piłkę możesz grać godzinami, a na drzewo wspinasz się szybciej, niż Twoi rodzice wstają z fotela? A może kochasz spacery na łonie natury, lubisz się porządnie wyspać i doskonale wiesz, jak w swoim ciele wytworzyć hormony szczęścia? Chętnie dowiemy się, jak codziennie budujesz w sobie pokłady niespożytej energii i co robisz, aby cieszyć się dobrym zdrowiem.

Niezależnie od tego, czy wolisz pióro czy klawiaturę, pamiętaj, że Twoja praca musi być zwięzła – przesłany tekst nie może przekraczać objętością 800 znaków ze spacjami. W nadesłanych pracach oceniać będziemy umiejętne wykorzystanie wiedzy z zakresu chemii i biologii, chęć zdobywania wiedzy ponadprogramowej, a także kreatywność oraz walory językowe.

Rejestrację do projektu Koloratorium rozpoczynamy

25 października 2021 roku

Ostateczne wyniki zostaną ogłoszone

29 kwietnia 2022 roku.

Pamiętajcie, że uczniowie cały czas mogą zdobywać punkty dla swojej szkoły. Będziemy je przyznawać od samego początku, czyli od chwili rejestracji, aż do wyłonienia najlepszych prac indywidualnych i zespołowych. Tu najważniejsze jest zaangażowanie! Każda aktywność ucznia zasila konto szkoły.

Dzięki aktywności uczniów, szkoła może otrzymać punkty za:

  • Rejestrację ucznia
  • Rozwiązanie quizów przez uczniów
  • Wysłanie indywidualnej pracy konkursowej (plastycznej lub literackiej)

Każdy z uczniów, który dołączy do naszej akcji, ma szansę na wygranie w każdym z konkursów

Hulajnoga elektryczna

INDIANA
ES700

Czarny 350W

Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdziesz w naszym Regulaminie.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.