FB

Konkurs
dla szkół

Zadanie dla szkół

Runda zasadnicza

Pokażcie, jak w Waszej placówce działa szkolne laboratorium zdrowia. Zorganizujcie szereg wydarzeń, w ramach których będziecie aktywnie spędzać czas, i promować zdrowe nawyki. Aby było Wam łatwiej, profesor Główka przygotował już nawet pewne propozycje. Możecie zorganizować zawody, festyny i pogadanki. Rozmawiać o dobrym żywieniu i odpowiednim odpoczynku na lekcjach wychowawczych, a także przygotowywać na ten temat występy artystyczne.

Jeśli wciąż Wam mało, zajrzyjcie do konspektów lekcji z Koloratorium (http://koloratorium.pl/edukacja/). Zajęcia przeprowadzone na podstawie przygotowanych przez nas materiałów zapewnią Wam dodatkowe punkty.

A może macie własne pomysły? Śmiało przystąpcie do ich realizacji! Do rundy finałowej dostanie się 30 szkół, które uzyskają najwięcej punktów w rundzie zasadniczej.

Zasady

Za każdą wskazaną przez nas aktywność, zarówno szkoła jak i jej uczniowie, będą mogli zdobywać punkty zliczające się do wspólnej puli danej placówki.

Do punktowanych aktywności zalicza się zadania ogólne dla całej szkoły, jak i zadania dla uczniów. Zwycięzcą zostaje szkoła, która wraz z uczniami wykona najwięcej zadań i tym samym zdobędzie największą liczbę punktów. Co więcej, uczniowie mogą zdobywać punkty indywidualnie. Szczegółowe informacje na temat punktowanych aktywności można znaleźć poniżej, w akapicie Punkty.

Konkurs składa się z dwóch etapów:

Etap 1 – eliminacyjny

Na tym etapie szkoły i uczniowie zdobywają punkty za najróżniejsze aktywności.

To bardzo ważna część konkursu, ponieważ do etapu finałowego dostanie się 30 szkół, które uzyskają najwięcej punktów w rundzie zasadniczej.

Co więcej, dla najszybszych i najbardziej aktywnych szkół przewidzieliśmy dodatkowe nagrody! Po osiągnięciu wyznaczonego progu punktowego, szkoła może wybrać sobie prezent z puli dodatkowych nagród. Liczba gadżetów jest jednak ograniczona, więc ze zdobywaniem punktów należy się spieszyć. Co ważne, po pobraniu nagrody, liczba punktów nie ulega zmianie. Jak łatwo więc zauważyć, biorąc udział w konkursie Koloratorium niczego nie można stracić, można jedynie zyskać!

Szczegółowe informacje na temat punktowanych aktywności można znaleźć poniżej, w akapicie Punkty.

Etap 2 – finałowy

Do etapu finałowego dostanie się 30 szkół, które zdobędą najwięcej punktów w etapie eliminacyjnym (rundzie zasadniczej).

W II etapie konkursu uczniowie wraz z nauczycielami mają za zadanie nagrać krótki film pt. „Profesorze, drastycznie spadł mi poziom hormonów szczęścia! Musimy przystąpić do akcji ratunkowej!”. Naukowiec, do którego uczniowie zwrócą się o pomoc, to oczywiście doskonale wszystkim znany profesor Główka. Nagranie musi być ściśle powiązane z tytułem, a jego długość nie może przekraczać 100 sekund.

W nadesłanych zgłoszeniach będziemy oceniać wiedzę z zakresu biologii i chemii, kreatywność, pomysłowość i podejście do tematu oraz wykorzystanie rekwizytów.

Profesor Główka to wprawdzie pochłonięty pracą naukowiec, ale nigdy nie odmawia on pomocy swoim uczniom. Pewnie podobnie było i w Waszym przypadku... Jesteśmy niezwykle ciekawi, jak wyglądała Wasza wspólna akcja ratunkowa. Mamy nadzieję, że wkrótce wszystko nam opowiecie!

Rejestrację do projektu Koloratorium rozpoczynamy

25 października 2021 roku

Wyniki rundy eliminacyjnej zostaną ogłoszone

18 marca 2022 roku

Ostateczne wyniki rundy finałowej zostaną ogłoszone

06 czerwca 2022 roku.

Na końcowy wynik składają się zarówno punkty szkoły, jak i uczniów. Punkty za aktywności przyznajemy od samego początku – czyli od chwili rejestracji, aż do wyłonienia najlepszych prac indywidualnych i zespołowych. W Koloratorium liczy się zaangażowanie i współpraca. Każda aktywność ucznia zasila konto szkoły.

Szkoła otrzymuje punkty za:

 • Rejestrację szkoły
 • Uzupełnienie profilu szkoły w serwisie Koloratorium
 • Subskrybowanie naszego newslettera
 • Przeprowadzenie akcji edukacyjnej, promującej aktywność fizyczną i dobre nawyki (opis i fotorelacja lub film z wydarzenia)
 • Wykorzystanie materiału edukacyjnego Koloratorium na swojej lekcji (opis i fotorelacja z zajęć)
 • Polecenie innych szkół, które przyłączą się do konkursu
 • Zapisanie się z polecenia innej szkoły
 • Rozwiązanie quizów przez uczniów szkoły
 • Udostępnienie informacji o Koloratorium na fanpage'u szkoły w serwisie Facebook (korzystając z funkcji w profilu szkoły):
  - Podanie informacji o tym, że szkoła bierze udział w konkursie Kolorotarium
  - Podanie informacji o przeprowadzeniu lekcji na podstawie materiałów z Koloratorium

Każda ze szkół, która dołączy do naszego projektu ma szansę na wygranie szkolnego laboratorium wraz z wyposażeniem o wartości:

3 x 30 000 zł

3 x 15 000 zł

4 x 10 000 zł

Oznacza to łącznie 10 szkolnych laboratoriów dla laureatów ogólnopolskiej edycji konkursu. Wszyscy laureaci otrzymają również produkty Śnieżki na remont pracowni.

Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdziesz w naszym Regulaminie.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.