FB

Dlaczego
Koloratorium?

Cel akcji koloratorium

Cel akcji

Ciekawość świata to naturalna cecha jaką obserwujemy u najmłodszych. Czasem jednak ten pęd do wiedzy nie wystarcza. Na przykład do pełnego zrozumienia zagadnień chemicznych potrzebne są specjalne warunki. Dzięki nowoczesnym laboratoriom dzieci mogą zgłębiać tajniki nauki, które do tej pory były dla nich niedostępne. Podczas tworzenia naszych produktów w Grupie Śnieżka codziennie wykorzystujemy specjalistyczną wiedzę chemiczną. Stąd doskonale wiemy, jak ważna jest ona w dorosłym życiu i jakie daje możliwości.

To właśnie nasze doświadczenie w tworzeniu nowoczesnych farb i innych wyrobów chemii budowlanej sprawiło, że postanowiliśmy stworzyć projekt, w ramach którego pomagamy inspirować najmłodszych.

Koloratorium to inicjatywa, której celem jest odkrycie przed uczniami z całej Polski niezwykłego świata chemii i biologii.

Wierzymy, że każdy uczeń ma w sobie potencjał do poznawania i zmieniania świata. Do dokonywania wielkich odkryć potrzebne są jednak solidne podstawy. Dlaczego by więc nie zacząć od poznania własnego ciała i zachodzących w nim procesów? Przecież nasze organizmy to chodzące laboratoria biologiczno-chemiczne! Chcemy, aby uczniowie zobaczyli, że zadawanie nurtujących ich pytań, przeprowadzanie eksperymentów i poznawanie własnego ciała to świetna zabawa i doskonała przygoda. W ten sposób dzieci staną się bardziej świadome i chętniej zadbają o własne organizmy. A przecież łatwiej być młodym badaczem i eksplorować otaczającą rzeczywistość, kiedy ma się zdrowe ciało.

Poprzednie edycje Koloratorium

Przed nami kolejna, trzecia już, ogólnopolska edycja konkursu Koloratorium. Czeka nas więc czas doskonałej zabawy, a także mnóstwo okazji do zdobycia wartościowej wiedzy oraz atrakcyjnych nagród. Ale nie byłoby nas tutaj, gdyby nie poprzednie edycje konkursu.

W roku szkolnym 2017/2018 przeprowadziliśmy pilotażową edycję projektu Koloratorium, która
odbyła się w województwie podkarpackim. Do ścisłego finału zakwalifikowało się wówczas 13
szkół, z których komisja ostatecznie wybrała troje laureatów.

Zainteresowanie projektem oraz zaangażowanie uczniów
i nauczycieli w wykonanie zadań konkursowych utwierdziło nas
w przekonaniu, że warto, aby o Koloratorium usłyszały szkoły
w całej Polsce.

Jeśli chcesz zobaczyć zwycięskie prace oraz relacje z otwarcia nowych pracowni, koniecznie zajrzyj na stronę:

Edycja II ogólnopolska
Edycja I ogólnopolska
Edycja pilotażowa

Posiadamy jedno z najnowocześniejszych laboratoriów w Polsce

Produkty Grupy Śnieżka nigdy by nie powstały, gdyby nie specjalistyczna wiedza chemiczna. Program Koloratorium to efekt połączenia wieloletnich doświadczeń Śnieżki w tworzeniu akcji społecznych i głębokiej wiedzy w dziedzinie chemii, która jest podstawą produkcji wyrobów chemii budowlanej.

Uważamy, że brak odpowiedniego wyposażenia pracowni nigdy nie powinien być powodem powstrzymującym uczniów przed zgłębianiem fascynującego świata nauki. Dlatego bardzo zależy nam na tym, aby zapewnić młodym ludziom najlepsze warunki do swobodnego i przyjemnego zgłębiania tajników wiedzy z zakresu bliskich naszej branży dziedzin.

Największe laboratorium

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.