FB

Pilotażowa
edycja
Koloratorium

Dziś kolorowe laboratoria Śnieżki

możemy spotkać już w 14 miejscowościach w różnych regionach Polski. Ale raptem trzy lata temu o Koloratorium nikt jeszcze nie słyszał. A to dlatego, że pomysł na akcję dopiero się wtedy rodził.

Aby go przetestować, w roku szkolnym 2017/2018 postanowiliśmy przeprowadzić pilotażową edycję konkursu. Miał to być sprawdzian naszych umiejętności organizacyjnych i weryfikacja zainteresowania konkursem. Pierwsza edycja Koloratorium ograniczona była więc do szkół znajdujących się na terenie województwa podkarpackiego. Z zadaniami konkursowymi uczniowie poradzili sobie świetnie. My również stanęliśmy na wysokości zadania. Przekonaliśmy się wówczas, że Koloratorium to ważna i potrzebna akcja, która realnie wpływa na szkolną codzienność wielu uczniów.

„Pracownia bez zasad”

Uczestnicy pilotażowej edycji Koloratorium mieli między innymi za zadanie nagranie krótkiego filmiku pod tytułem „Pracownia bez zasad”. Jak sugeruje sam tytuł – zasad było tu niewiele i chodziło głównie o to, aby puścić wodze fantazji.

Kreatywność i pomysłowość przesłanych prac przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Po intensywnych obradach komisji konkursowej wyłoniliśmy zwycięzców. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 13 szkół, z których komisja ostatecznie wybrała troje laureatów. Zobacz, jak uczniowie zwycięskiej pracy cieszyli się ze swojego nowego kolorowego laboratorium.

Pilotażowa edycja Koloratorium w liczbach

Zwycięzcy w swoich kolorowych laboratoriach
– galeria zdjęć

Jeśli wciąż zastanawiasz się, czy warto wziąć udział w konkursie, zobacz, o co podczas pilotażowej edycji Koloratorium walczyli jej uczestnicy i jak z wygranych nagród cieszyli się zwycięzcy.

Pierwsze kolorowe laboratoria Śnieżki w Polsce

Nasze pierwsze minilaboratoria powędrowały do trzech szkół znajdujących się w województwie podkarpackim. To tu wszystko się zaczęło.

Pełna lista wyróżnionych szkół:

  • 1 miejsce - Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Bronisława Markiewicza w Kosienicach zobacz film
  • 2 miejsce - Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Manasterzu zobacz film
  • 3 miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Rudniku nad Sanem zobacz film

Aleksandra Ziembińska-Buczyńska
– mentorka Koloaratorium

Profesor Aleksandra Ziembińska-Buczyńska pracuje na co dzień na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej. Specjalnie dla nas zeszła z akademickiej katedry, aby swoją wiedzą podzielić się z o wiele młodszymi adeptami nauki.

Pani profesor na każdym kroku udowadnia, że nauka chemii może być ciekawa i inspirująca. To ona jest autorką dostępnych na naszej stronie scenariuszy lekcji. To ona pokazuje, jak przeprowadzić poszczególne eksperymenty. To ona czuwa nad poprawnością merytoryczną wszelkich dostarczanych przez nas treści. I wreszcie, to ona prowadzi dla Was pierwszą lekcję w każdym kolorowym laboratorium.

A wszystko to od samego początku – z panią profesor Ziembińską-Buczyńską współpracujemy bowiem od pierwszej, pilotażowej, edycji Koloratorium. Bez niej nasza akcja z całą pewnością nie byłaby taka sama. A być może już niedługo, to właśnie Ty będziesz jedną z osób, która weźmie udział w prowadzonych przez nią zajęciach!

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.