FB

I ogólnopolska
edycja
Koloratorium

Przed nami kolejna, druga już,

ogólnopolska edycja konkursu Koloratorium. Czeka nas więc czas doskonałej zabawy, a także mnóstwo okazji do zdobycia wartościowej wiedzy oraz atrakcyjnych nagród.

Ale nie byłoby nas tutaj, gdyby nie poprzednie edycje konkursu. Poniżej możesz zobaczyć, jak bawiliśmy się (i uczyliśmy się!) podczas pierwszej ogólnopolskiej edycji Koloratorium, która odbyła się w roku szkolnym 2018/2019.

„Poznawaj i zmieniaj świat!”

To właśnie pod takim hasłem w zeszłym roku szkolnym młodzi odkrywcy zbierali punkty za wykonanie zadań konkursowych. Szkoły, których uczniowie zebrali łącznie najwięcej punktów, wygrały pracownie marzeń.

Nagrodzonych zostało aż 11 placówek! Zobacz, jak zwycięzcy cieszyli się ze swoich nowych kolorowych laboratoriów.

Pierwsza ogólnopolska edycja Koloratorium w liczbach

Zwycięzcy w swoich kolorowych laboratoriach
– galeria zdjęć

Jeśli wciąż zastanawiasz się, czy warto wziąć udział w konkursie, zobacz, o co podczas poprzedniej edycji Koloratorium walczyli jej uczestnicy i jak z wygranych nagród cieszyli się zwycięzcy.

Minilaboratoria od morza aż do Tatr

Kreatywność i zaangażowanie uczniów biorących udział w konkursie sprawiły, że kolorowe laboratoria Śnieżki można spotkać już prawie w całej Polsce. Oto dokąd powędrowały poszczególne nagrody:

Pełna lista wyróżnionych szkół:

Nagrody 1 stopnia i 30 tys. złotych na zakup wyposażenia minilaboratorium

 • - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kostrzy zobacz film
 • - Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipinach zobacz film
 • - Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Zbiersku zobacz film

Nagrody 2 stopnia i 15 tys. złotych na zakup wyposażenia minilaboratorium

 • - Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Królowej Górnej zobacz film
 • - Szkoła Podstawowa w Czarnej Wsi Kościelnej zobacz film
 • - Publiczna Szkoła Podstawowa w Paszczynie zobacz film

Nagroda 3 stopnia i 10 tys. złotych na zakup wyposażenia minilaboratorium

 • - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jastrzębiu zobacz film
 • - Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Dzierżona w Karłowicach zobacz film
 • - Szkoła Podstawowa w Perłach zobacz film
 • - Szkoła Podstawowa w Sudragach zobacz film
 • - Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Kłoczewie zobacz film

Aleksandra Ziembińska-Buczyńska
– mentorka Koloaratorium

Profesor Aleksandra Ziembińska-Buczyńska pracuje na co dzień na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej. Specjalnie dla nas zeszła z akademickiej katedry, aby swoją wiedzą podzielić się z o wiele młodszymi adeptami nauki.

Pani profesor na każdym kroku udowadnia, że nauka chemii może być ciekawa i inspirująca. To ona jest autorką dostępnych na naszej stronie scenariuszy lekcji. To ona pokazuje, jak przeprowadzić poszczególne eksperymenty. To ona czuwa nad poprawnością merytoryczną wszelkich dostarczanych przez nas treści. I wreszcie, to ona prowadzi dla Was pierwszą lekcję w każdym kolorowym laboratorium.

A wszystko to od samego początku – z panią profesor Ziembińską-Buczyńską współpracujemy bowiem od pierwszej, pilotażowej, edycji Koloratorium. Bez niej nasza akcja z całą pewnością nie byłaby taka sama. A być może już niedługo, to właśnie Ty będziesz jedną z osób, która weźmie udział w prowadzonych przez nią zajęciach!

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.