FB

II ogólnopolska edycja Koloratorium

Przed nami kolejna, trzecia już,

ogólnopolska edycja konkursu Koloratorium. To nie tylko okazja do zdobycia atrakcyjnych nagród, ale przede wszystkim kolejna dawka ciekawej i łatwo przyswajalnej wiedzy.

Tym razem pod wodzą profesora Główki będziemy wspólnie odkrywać zakamarki naszego organizmu. Wiesz, że każdy z nas ma w sobie swoje własne, prywatne laboratorium? Tak, także w Twoim ciele każdego dnia odbywa się cała masa przemian i reakcji z użyciem pierwiastków, które dostarczasz mu wraz z jedzeniem, wodą i wdychanym powietrzem. Nie możemy się doczekać, by już wkrótce wyruszyć razem z Tobą w tą wyjątkową przygodę. Najpierw zobacz jednak jak bawiliśmy (i uczyliśmy!) podczas drugiej ogólnopolskiej edycji Koloratorium.

„Śladami pierwiastków tajemnicy”

To właśnie pod takim hasłem w zeszłym roku szkolnym młodzi odkrywcy zbierali punkty za wykonanie zadań konkursowych. Szkoły, których uczniowie zebrali łącznie najwięcej punktów, wygrały pracownie marzeń. Nagrodzonych zostało aż 10 placówek!

Druga ogólnopolska edycja Koloratorium
w liczbach

Zwycięzcy w swoich kolorowych laboratoriach
– galeria zdjęć

Jeśli wciąż zastanawiasz się, czy warto wziąć udział w konkursie, zobacz, o co podczas poprzedniej edycji Koloratorium walczyli jej uczestnicy i jak z wygranych nagród cieszyli się zwycięzcy.

Minilaboratoria od morza aż do Tatr

Kreatywność i zaangażowanie uczniów biorących udział w konkursie sprawiły, że kolorowe laboratoria Śnieżki można spotkać już prawie w całej Polsce. Oto dokąd powędrowały poszczególne nagrody:

Pełna lista wyróżnionych szkół:

Nagrody 1 stopnia i 30 tys. złotych na zakup wyposażenia minilaboratorium

  • - Szkoła Podstawowa im. ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Szóstce
  • - Szkoła Podstawowa w Jamnicy
  • - Szkoła Podstawowa w Kostrach

Nagrody 2 stopnia i 15 tys. złotych na zakup wyposażenia minilaboratorium

  • - Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Dąbiu
  • - Zespół Szkół w Przedmieściu Dubieckim
  • - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kluczach

Nagroda 3 stopnia i 10 tys. złotych na zakup wyposażenia minilaboratorium

  • - Szkoła Podstawowa nr 2 w Luzinie
  • - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brzeźnicy
  • - Szkoła Podstawowa Nr 1 im.Ks. Franciszka Blachnickiego w Jodłowej
  • - Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Czernicu

Aleksandra Ziembińska-Buczyńska
– mentorka Koloaratorium

Profesor Aleksandra Ziembińska-Buczyńska pracuje na co dzień na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej. Specjalnie dla nas zeszła z akademickiej katedry, aby swoją wiedzą podzielić się z o wiele młodszymi adeptami nauki.

Pani profesor na każdym kroku udowadnia, że nauka chemii może być ciekawa i inspirująca. To ona jest autorką dostępnych na naszej stronie scenariuszy lekcji. To ona pokazuje, jak przeprowadzić poszczególne eksperymenty. To ona czuwa nad poprawnością merytoryczną wszelkich dostarczanych przez nas treści. I wreszcie, to ona prowadzi dla Was pierwszą lekcję w każdym kolorowym laboratorium.

A wszystko to od samego początku – z panią profesor Ziembińską-Buczyńską współpracujemy bowiem od pierwszej, pilotażowej, edycji Koloratorium. Bez niej nasza akcja z całą pewnością nie byłaby taka sama. A być może już niedługo, to właśnie Ty będziesz jedną z osób, która weźmie udział w prowadzonych przez nią zajęciach!

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.