FB

Poznawaj
i zmieniaj
świat!

W przekazywaniu wiedzy ważne jest to,

aby wszyscy się przy tym świetnie bawili!

Ludzkie ciało to wyjątkowe laboratorium, w którym dzieją się rzeczy niezwykłe. Jednak żeby lepiej zrozumieć zachodzące w nim procesy, warto zobaczyć je na własne oczy. Tu z pomocą przychodzą szkolne eksperymenty, przeprowadzane przez niezastąpionych przewodników po świecie nauki, jakimi są nauczyciele!

O tym, jak bardzo odpowiedzialne i ważne zadanie stoi przed tymi ostatnimi doskonale wie profesor Główka. W końcu sam jest… no właśnie… profesorem! Główka, jak to Główka, chwilę głowił się nad tym, jak pomóc nauczycielom w ich codziennej pracy, aż w końcu wpadł na świetny pomysł. Postanowił zaprosić do współpracy profesor Aleksandrę Ziembińską-Buczyńską. Nasi niezastąpieni naukowcy wspólnie przygotowali zestaw materiałów, który, mamy nadzieję, pomoże nauczycielom podczas tworzenia swoich zajęć.

Przygotowane przez nas eksperymenty są cenne pod względem edukacyjnym, atrakcyjne wizualnie i wciągające. Czego chcieć więcej?

Nasze materiały

Czy cukier zawsze jest słodki?

Eksperyment ma na celu wykazać, że w ludzkiej ślinie znajduje się substancja (enzym-amylaza), zdolny do rozkładu cukrów złożonych.

Czy w jelitach mamy drugi mózg?

Eksperyment ma na celu wykazać, że „dobre” bakterie probiotyczne, obecne w fermentowanych napojach mlecznych i preparatach probiotycznych, mają zdolność do produkcji jogurtu.

Po co pić mleko?

Eksperyment ma na celu wykazać, że tkanka kostna zawiera substancje mineralne, takie jak sole wapnia, nadające jej twardość.

Tłuszcz jeść czy nie jeść oto jest pytanie

Eksperyment ma na celu wykazać, że nasiona różnych roślin, wykorzystywanych w kuchni, różnią się zawartością tłuszczu.

Dlaczego krew jest czerwona?

Eksperyment ma na celu zobrazowanie barwy i konsystencji ludzkiej krwi żylnej.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.